na

Osób online: 3
stat4u


 Archiwum strony [2010 - 2016]


2023-05-10,  Wyjazd do Zielonej Góry, Wizyta mamy Alberta
PP Chorzemin

Mieliśmy okazję jechać do Zielonej góry do kina na bajkę "Wróżka zębuszka". Bardzo fajnie bylo razem obejrzeć bajkę. Byliśmy też w Zielonogórskim ogrodzie botanicznym. W naszym przedszkolu byla mama naszego kolegi która jest pielegniarką na oddziale dla noworodków. Opowiedziała nam o opiece nad noworodkiem, pokazała niektóre maszyny które służą do pomocy przy maluszkach. Dziekujemy za wizytę

2023-04-28,  Świętujemy przed Majówką
PP Chorzemin

Dni Majowe to nie tylko czas odpoczynku ale też czas na Świętowanie Dnia Flagi a także Dnia Konstytucji Narodowej. Przypomnieliśmy sobie barwy narodowe, zrobiliśmy flagi aby być przygotowanym na nadchodzące święta. zaśpiewaliśmy piosenki które są na naszym facebooku. 

2023-04-21,  Co słychać u Przedszkolaków
PP Chorzemin

W tym tygodniu omawialiśmy tematykę dbania o naszą planetę. 20 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi w związku z czym rozmawialiśmy jak dbać o planetę, każda grupa zrobiła kodeks przyjeciela przyrody. Posprzątaliśmy świat, posadziliśmy piękne kwiaty róże. Skrzaty posadziły w przedszkolnym placu jabłonkę - liczymy na pyszne jabłka. 

2023-04-14,  Co słychać...
PP Chorzemin

Grupa Skrzatów w tym tygodniu rozmawiała o zwierzętach żyjących w gospodarstwie. Sami projektowali gospodarstwo, przypomnieliśmy jak nazywają się dzieci zwierząt oraz same zwierzęta. Lubuskie biuro koncertowe zabrało nas w rytmy słonecznej Kuby.

2023-04-06,  Wielki Tydzień
PP Chorzemin

Oj działo się. Jak to przed Wielkanocą przykicał do nas zajączek zostawiając upominki aż na łące! W wielki poniedziałek przypomnieliśmy sobie co powinno być w koszyczku wielkanocnym oraz Pani Kasia pokazała nam jak zrobić baranka z masła. Maluszki dostały upominki od Anastazji oraz robili świątecznego koguta. Sredniacy również dostali zajączki od młodszej koleżanki, wspólnie wyklejali świąteczną pisankę oraz każdy robił własną, małą zabierając ją na dekoracje do domu. Budowa jajka dla Misiaczków to już nie zagadka ;) Zabawy badawcze związane były z rozbijaniem jajka, wlewaniem jego zawartości do miseczki oraz sprawdzaniem konsystencji poszczególnych części. Następnie przedszkolaki przekonywały się, które jajko jest szybsze - wyścigi wygrało jajko ugotowane. Na koniec dzieci pokonywały tor przeszkód z jajkiem umieszczonym na łyżce.

2023-03-31,  Co słychać...
PP Chorzemin

Starszacy rozmawiali w tym tygodniu o zwierzętach egzotycznych oraz sadzili cebulkę na szczypiorek. U średniaków w tym tygodniu gościły dinozaury, robili breliczki, ćwiczyli ręce przy robieniu dinozaura z masy solnej.

1 « [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] » 152

 

Przedszkole w Chorzeminie www.ppchorzemin.pl 2010 - 2024.
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach,
pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia" .